Kategóriák
- Közlekedés ajánlójegyzék
- Szocreál ajánlójegyzék
- Reklám ajánlójegyzék
- Fotó ajánlójegyzék
- Kínai-japán ajánlójegyzék
- Szentkép ajánlójegyzék
Új árakkal! - Új szentkép ajánlójegyzék II.
- 12 érdekes régiség
Könyv
Bibliofilia
Régiség
Metszet
Térkép
Fotó
Papírrégiség, Aprónyomtatvány
Plakát
- Cirkusz
- Modern grafika
- Szocreál
- NER Irodalom
- Egyéb
Kosár
Üres a kosár.
Nincs bejelentkezve.
Hevesy Iván : Fotografálás fénnyel szemben - oldalfényben, reflexfényben
- Leírás
- További adatok
Sorozat: Hafa könyvtár 21-22. szám.
Hevesy Iván (1893-1966) elméleti fotóesztétikai és fotótörténeti műveiben a festői irányzat ellen emelte fel a szavát, amelyet elhibázott, téves irányzatnak tartott. Bár a mai fotótörténészek ezzel a megítéléssel nem értenek egyet, Hevesyt a magyar fotótörténet-írás első jelentős, nagyformátumú képviselőjének tartják.
Munkáiban a Németországból kiinduló, a 20-as években Magyarországon is terjedő "Neue Sachlichkeit" (új tárgyiasság) mozgalmának híve, amely véleménye szerint fontos lépést tett a fotó sajátos eszközeinek megtalálása, a "tiszta fényképszerűség" felé. Foglalkozott a fotó technikájával is. 1934–1943 között számos népszerűsítő füzetet írt a fényképezés egyes technikai kérdéseiről amatőrök számára, amelyek az úgynevezett HaFa-könyvtárban jelentek meg.
| Állapot: | ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Kategória: | Könyv > Művészet > Fotográfia > |
| Kiadó: | Hafa (Hatschek és Farkas), [1937]. [Budapest], |
| Cikkszám / ISBN: | 0045760 |
| Kötés: | fűzve |
| Oldalszám: | 48 |
| Termék nyelve: | magyar |


















![Hevesy Iván : A futurizmus, expresszionizmus és kubizmus művészete [Dedikált példány] Hevesy Iván : A futurizmus, expresszionizmus és kubizmus művészete [Dedikált példány]](/images/item_image/100/85054.jpg)



















Telefon:
E-mail: