Katajev, V. P. : Távolban egy fehér vitorla

Sorozat: Fiatalok Könyvtára.
Utószó: Bakcsi György.

A tenger ködös kékségében mind kisebb lesz nagyapó bárkájának fehér, légiesen könnyű vitorlája. Biztos révbe viszi a menekülő Rogyion Zsukov matrózt, az 1905-ös orosz forradalom bátor harcosát. Két kisfiú néz utána szomorúan és mégis megkönnyebbülten: Petya és Gavrik, akik a matrózt megmentették, rejtegették, s a forradalom leverése után szökését elősegítették. A fiúk maguk is részt vettek a harcokban, s Petya iskolatáskájában töltényt szállítottak a szorongatott helyzetben levő felkelőknek. Odessza hősi korszakáról, halászok, gyári munkások életéről, Petya és Gavrik kalandjairól, felnőttekhez méltó hősiességéről szól Katajev érdekfeszítő könyve, melyet most nyolcadik kiadásban kap kézhez az olvasó.
kategória: Könyv > Ifjúsági- és gyermekirodalom >
kategória: Könyv > Ifjúsági- és gyermekirodalom > Kötelező olvasmányok >
kiadó: Kozmosz, 1976
kötés: kötve/papír (kiadói, eredeti védőborítóban)