Borsa Gedeon - Hervay Ferenc - Holl Béla : Régi magyarországi nyomtatványok 1601-1635

Régi magyarországi nyomtatványok 2.

Nemzeti ​múltunk és kultúránk emlékei közül a régi írások és könyvek mondanak számunkra legtöbbet. Az építészeti, képzőművészeti emlékek, muzeális régiségek talán látványosabbak, de ugyanakkor némák. A régi írások és könyvek viszont a régi korok emberének érdeklődéséről, gondolatairól és problémáiról beszélnek. Ez a kötet éppen arról vall, mit tartottak érdemesnek és hasznosnak Magyarországon kinyomtatni 1473-tól 1600-ig egyrészt azok, akiknek módjukban volt egy-egy könyv kiadását anyagilag támogatni, másrészt azok, akik hazánkban az akkoriban még újdonságnak számító könyvnyomtatásból akartak megélni. Túlnyomórészt könyvekről van szó, amelyek közt az egykorú tudományosság minden ága képviselve van, de megtalálhatók az alkalmi, olykor csak egyetlen levél terjedelmű nyomtatványok is. A formális könyvészeti adatok mellett a kiadványok tartalmáról és tudományos problémáiról is beszámol a kötet. Egész Európára, sőt az egész világra vonatkozóan feltárja a többnyire igen ritka példányok őrzési helyeit. Táblákon bemutatja az összes fennmaradt címlap kicsinyített mását, a gondosan elkészített mutatók pedig lehetővé teszik minden kérdésben a gyors tájékozódást.
kategória: Könyv > Történelem > Művelődéstörténet >
kategória: Könyv > Könyvtörténet, nyomdászat >
kategória: Könyv > Bibliográfia >
kategória: Könyv > Lexikon, Kézikönyv >
kiadó: Akadémiai, 1983
kötés: kötve/egészvászon (kiadói, eredeti védőborítóban)
oldalszám: 855, (1), (36) t.