Bél Mátyás : Magyarország népének élete 1730 táján

Sorozat: Történetírók tára.

Bél Mátyás a XVIII. századi Magyarország legnagyobb tudósa egy koncepciójában és méreteiben egyedülálló vállalkozással örökítette meg nevét: elkészítette Magyarország 48 vármegyéjének történeti-földrajzi leírását. E nagyszabású munkához számos kiegészítő dolgozatot írt a parasztság akkori életének, társadalmi-gazdasági viszonyainak bemutatására. Bél Mátyás művei, sajnos, zömmel kiadatlanok maradtak. A Gondolat kiadó arra vállalkozott, hogy a történeti-földrajzi megyeleírások kiegészítéséül szánt kéziratos anyagból közread egy kötetrevalót. A válogatást és a fordítást Wellmann Imre, a magyar mezőgazdaság és a magyar parasztság múltjának jeles kutatója végezte, aki évek sora óta foglalkozik Bél Mátyás munkásságával.
kategória: Könyv > Történelem > Művelődéstörténet >
kiadó: Gondolat, 1984
kötés: kötve/egészvászon (kiadói, eredeti védőborítóban)