Étienne Balázs : Gazdaság és társadalom a régi Kínában

A magyar származású Etienne Balázs (1905-1963) korunk egyik legnagyobb sinológusa volt. Gyűjteményes kötetünk egész korszakalkotó munkásságát átfogja. Tanulmányai újszerűen és szellemesen, de mindig tudós alapossággal elemzik a több ezer éves kínai civilizáció különféle megjelenési formáit, a gazdasági életet, az intézményeket, a szellemi életet. Balázs kimagasló munkásságával egyszerre fordult szembe a hagyományos sinológia egzotikum- és apróságkultuszával, s a gyakran nagyon is irányzatos filozófiai-politikai spekulációk szokásával. Kitűnő gazdaság- és kultúrtörténeti tanulmányai, kutatásai megkönnyítik a mai Kína nem egy bonyolult jelenségének helyes értelmezését is. Világos, lebilincselően érvelő írásai megkövesedett téveszméket rombolnak le, segítenek egy hitelesebb Kína-kép kialakításában.
kategória: Könyv > Történelem > Egyetemes történelem >
kategória: Könyv > Közgazdaság >
kategória: Könyv > Történelem > Művelődéstörténet >
kategória: Könyv > Orientalisztika >