Daiches, David : A regény és a modern világ

Tanulmány
Sorozat: Modern könyvtár 361

David Daiches az egyik legkiemelkedőbb angol irodalom- és kultúrtörténész. Művei az angol irodalom tanulmányozásához nélkülözhetetlen kézikönyvek. Négykötetes irodalomtörténete az angol szakos egyetemi hallgatók „Bibliája” Magyarországon is.
Ebben a könyvében a XX. századi angol regény négy nagy megújítójáról nyújt árnyalt, rokonszenves, tárgyilagos elemzést. Joseph Conrad, James Joyce. D. H. Lawrence és Virginia Woolf műveit vizsgálva rámutat közös kiindulópontjukra s az ebből fakadó lényeges különbségekre is: a kapitalista társadalmakban megrendült az értékkategóriák világa, s a négy író működése négyfajta válaszkísérlet, négy próba a rendteremtésre, s mindegyik egyénien izgalmas.
A kítűnő irodalomtörténész esszékötete széles körnek szóló, élvezetes alapmunka, mely minden bizonnyal nem csak az angol irodalom kedvelőinek érdeklődésére tarthat számot.
kategória: Könyv > Irodalomtörténet >
kategória: Könyv > Esszé, tanulmány >